Satysfakcja – trzymaj się jej tak długo, jak się da.

Jeżeli miałabym coś o sobie powiedzieć, to pierwszym słowem jakie przychodzi mi na myśl jest satysfakcja. Satysfakcja dla każdego oznacza coś innego. Wystarczy zapytać: co Tobie przynosi satysfakcję? Zadowolenie? Poczucie spełnienia? Kiedy ostatnio doświadczyłaś tego uczucia? Czy w ogóle je odczuwasz/zauważasz? Ale tak naprawdę… bez ściemy. I odpowiedzi będą skrajnie różne.

Według mnie, spośród kobiet możemy wyróżnić te, które świadomie dążą do osiągnięcia satysfakcji i kiedy już ją złapią w swoje ręce trzymają mocno i najdłużej jak się da, żeby nacieszyć się tą chwilą, docenić ten moment, bo to tylko moment.

Są też kobiety, które nie myślą o satysfakcji. Z wielu powodów – z braku czasu, bo uważają, że nie zasługują, bo ich życie ma inne priorytety niż własna przyjemność, niż one same. Ale co może być ważniejszego? Dzieci? Praca? Obowiązki domowe? Właśnie z tych powodów, powinnaś pomyśleć o własnej satysfakcji.

Satysfakcja to taki stan, dzięki któremu nabieramy pewności siebie i później możemy działać ze zdwojoną siłą. Wtedy widzimy trudną drogę, którą przeszłyśmy żeby zdobyć sukces. My, nikt inny, tylko my same. To daje moc, jak nic innego. Nie ważne, czy jest to rok z Chodakowską i zgrabna sylwetka, czy jest to sukces w pracy, czy trudny przepis kucharski, który wyszedł idealnie. Ważne, że po tym czujemy, że jesteśmy wielkie i możemy wszystko. I chcemy więcej.

Ale jeżeli powiesz sobie, że no co prawda schudłaś, ale pewnie zaraz znowu przytyjesz, albo że ten sukces w pracy to przecież żaden sukces, a ta pieczona kaczka to wyszła przypadkiem, to jak się będziesz czuć? Nijak. Cała ochota na podejmowanie kolejnych wyzwań zniknie. A z nią zniknie szansa na Twoją satysfakcję.

Każdego dnia walczymy o swój wygląd, o uznanie w pracy, o zadowolenie najbliższych w domu. Dlatego właśnie należy nam się poczucie satysfakcji. Jeżeli dobrze coś zrobisz, to bądź z siebie dumna i naciesz się tą chwilą!

Jeżeli nie chcesz robić tego dla siebie, bo jesteś po prostu skromna, to zrób to dla tych których kochasz – oni chcą widzieć Cię szczęśliwą, spełnioną i pełną ochoty na więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *